portfolio-arhitektura-Mariupol-social-house-full

Name: Mariupol social house. Part I
Status: Competition project, First prize
Function: Social housing
Year: 2018
Team: Shchepetnov Dmitriy, Voronchuk Nikolay, Kolmakov Evgeniy, Tsupin Evgeniy

Постановка задачі

Проект був розроблений в рамках конкурсу, метою якого було створення соціального житла в м.Маріуполь. Згідно за програмою забудови міста, остання повинна вирішити проблему нестачі житла для трьох ключових груп населення: переселенців з окупованих територій Донецької і Луганської областей, молодих груп населення і соціальних груп населення, що стоять в черзі на отримання житла. Перед нами постала мета розробити секцію, яка надалі могла б стати типовою в процесі забудови міста і відповідала б сучасним вимогам функції та естетики. Для публікації ми розділили проект на дві частини. У першій частині ми хочемо розповісти про наше бачення сучасного типового житла і показати саму концепцію типовості. У другій частині ми розповімо про розробку заявлених замовником ділянок і роботу з контекстом міста.

Типове житло. Яким воно має бути?

Перед початком роботи ми спробували визначити всі можливі ризики для типового житла при яких воно втрачає свою актуальність. Ми об’єднали їх в три ключові групи:
• Час. Згодом тенденції і потреби змінюються. Вимоги до житла міняються разом із ними.
• Розташування та інфраструктура. Залежно від територіального місцезнаходження об’єкта залежить і попит на певні типи квартир.
• Індивідуальні потреби мешканців. Всі люди різні, тому заздалегідь спрогнозувати всі сценарії життя неможливо. Архітектор повинен дати можливість мешканцям самостійно формувати своє житло.

portfolio-arhitektura-Mariupol-social-house-100

Гнучкість

В основу нашої розробки лягла модульна система, в якій один модуль (7200мм х 6600мм) відповідає кроку колон. Отриманий простір ми пропонуємо наповнювати квартирами згідно окремо розробленої квартірографіі виходячи з попиту, часу і потреб, як мешканців так і забудовника.

Mariupol-social-house-gif457
Mariupol-social-house-gif456

Квартирографія. Персоналізація архітектури

Те, що всі люди різні — факт. Виходячи з цього багато брендів персоналізують свою продукцію незалежно від сфери своєї діяльності і ми вважаємо, що архітектура житла, будучи невід’ємною складовою в житті кожної людини, повинна слідувати цій тенденції. Тому, перед розробкою квартірографіі, ми виділили основні типи сімей і лише потім, аналізуючи їхні потреби, приступили до розробки квартир.

Згодом майбутні мешканці зможуть вибирати потрібну їм квартиру згідно наших рекомендацій, а квартірографія зможе постійно поповнюватися або коригуватися без прямого впливу на типовий каркас секції.

portfolio-arhitektura-Mariupol-social-house-6

Унікальний поверх — унікальна секція — унікальний квартал

Тепер, з одного боку, у нас є типовий каркас, з іншого — квартірографія, згідно з якою ми можемо наповнювати секцію як забажаємо. Таке рішення дозволяє домогтися функціональної унікальності кожного наступного поверху і зберегти варіативність в рамках типовості.

Mariupol-social-house-gif11

Перші та останні поверхи

В межах концепції перші поверхи можуть бути представлені житловою, комерційною або змішаною функцією. Ми ж рекомендуємо дотримуватися останнього варіанту. Квартири, орієнтовані до внутрішнього двору можуть мати власні тераси і здаватися з пріоритетом для маломобільних груп населення. А комерційні заклади, орієнтовані на зовнішню сторону будинку, створять лінію активних фасадів уздовж головних вулиць.

portfolio-arhitektura-Mariupol-social-house-5

При достатньому фінансуванні ми радимо віддавати верхній поверх під житло більш високого економічного сегменту із влаштуванням власних терас на даху. Такий підхід допоможе запобігти появі небажаної сегрегації населення за соціальним та економічним показником.

Конструктивна схема

Основна конструктивна схема представлена ??у вигляді металевого каркаса. Метал є місцевим ресурсом міста. Це істотно підвищує рентабельність і швидкість зведення будівлі. До того ж, металевий каркас дозволив нам розробити гнучку планувальну структуру з максимальним використанням внутрішнього простору. В якості перекриття ми пропонуємо використовувати круглопустотні плити. В якості зовнішніх огороджувальних конструкцій і міжквартирних перегородок — газоблок, з метою забезпечення достатнього рівня шумозізоляції та вогнезахисту несучих конструкцій.

portfolio-arhitektura-Mariupol-social-house-4

Візуальна різноманітність

Одна з головних проблем сучасного типового житла полягає у відсутності візуального розмаїття фасадів. В результаті вулиці міста переповнюються однотипною і нудною забудовою. Ми пропонуємо використовувати різні типи лицювальних матеріалів по типовому каркасу, тим самим створюючи унікальні фасади навіть в рамках однієї секції.

portfolio-arhitektura-Mariupol-social-house-3

Сталість

Замість використання дорогих енергоефективних технологій ми зосередилися на скороченні витрат будівлі:
• Якісне утеплення фасадів будівлі
• Використання двокамерних склопакетів
• Утеплення відкосів вікон і дверей
• Наявність власного теплового пункту для комплексу будівель.
До того ж сталь, як основний конструктивний матеріал, є екологічно чистим матеріалом і підлягає повторному використанню

Доступність для маломобільних груп населення

Для зручності маломобільних груп населення, ми передбачили ряд рішень:
• Ми опустили рівень позначки чистової підлоги першого поверху до рівня землі, щоб відмовитися від сходинок і пандусів.
• У будівлі передбачено ліфт
• Житло на перших поверхах має окремий вихід на двір з власною терасою. Ці квартири ми радимо здавати з пріоритетом для маломобільних груп населення.
• квартірографією передбачаються планувальні рішення, розроблені з урахуванням потреб маломобільних груп населення.

portfolio-arhitektura-Mariupol-social-house-1